Szanowni Państwo,

W ślad za komunikatem opublikowanym w dniu 18 marca br. dot. rozpoczętego przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) procesu wdrażania nowego narzędzia logowania do systemów/rejestrów medycznych tj. Elektronicznej Platformy Logowania Ochrony Zdrowia (e-PLOZ), informujemy, iż na dzień 23 kwietnia br. zaplanowano przeniesienie na e-PLOZ procesu logowania dla Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK).

Zmiana ta została zaplanowana do przeprowadzenia w przerwie technicznej trwającej w godzinach 21.30 – 23.00, co związane jest z przerwą w dostępie do systemu.

Powyższe oznacza, że po przeprowadzeniu przedmiotowej zmiany użytkownicy Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych będą mieli możliwość logowania do ww. systemu wyłącznie za pośrednictwem platformy e-PLOZ.

Migracji do nowej platformy e-PLOZ poddane zostaną konta użytkowników SMK natomiast dotychczasowe hasło wykorzystywane przy logowaniu za pośrednictwem platformy P2SA nie zostanie zmigrowane.

W związku z tym każdy z użytkowników SMK, który po zmianie sposobu logowania na e-PLOZ będzie chciał zalogować się do systemu, będzie musiał nadać sobie nowe hasło korzystając z opcji Przypomnij mi hasło / Nie pamiętam hasła.

Od dnia przeniesienia procesu logowania ww. systemów na e-PLOZ nie możliwe będzie również logowanie do systemu z wykorzystaniem Profilu Zaufanego. Funkcjonalność ta zostanie uruchomiona w terminie późniejszym w ramach kolejnych prac rozwojowych nad e-PLOZ.

W celu ułatwienia przejścia przez proces zmian, na stronie logowania e-PLOZ: https://eploz.ezdrowie.gov.pl/ opublikowany został dokument zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz instrukcja, która krok po kroku przeprowadzi Państwa przez proces logowania.

Informujemy jednocześnie, że CSIOZ dokłada wszelkich starań, żeby proces zmiany systemu logowania przebiegł sprawnie.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią techniczną pod nr 19 457.

Pozdrawiamy Zespół
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

 

Komunikat CSIOZ w związku ze zmianami w obsłudze platformy P2SA (SMK)

Szanowni Państwo,

informujemy, że niektóre firmy technologiczne wycofały wsparcie dla dotychczas wykorzystywanych protokołów szyfrowania TLS 1.0 i TLS 1.1 na rzecz nowego protokołu TLS 1.2, powyższe może powodować utrudnienia w korzystaniu z platformy P2SA, która obecnie stanowi narzędzie służące uwierzytelnianiu dostępu do systemów i rejestrów medycznych.>

Użytkownik, po aktualizacji do nowej wersji przeglądarki, przy próbie otwarcia platformy P2SA może spotkać się z komunikatem o treści: „Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia”. Pojawienie się komunikatu spowodowane jest, faktem, że przeglądarki internetowe – Mozilla Firefox i Internet Explorer – w trakcie aktualizacji do nowej wersji domyślnie wyłączają obsługę protokołów TLS 1.0i TLS 1.1.

W takim przypadku użytkownik, aby móc dalej korzystać z platformy P2SA, powinien włączyć obsługę protokołów TLS 1.0 i TLS 1.1.

W celu ułatwienia użytkownikom włączenia wymaganego protokołu szyfrowania i dalszego korzystania z platformy P2SA, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia przygotowało filmy instruktażowe dostępne pod linkiem LINK.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią techniczną pod nr 19 457.

Pozdrawiamy Zespół
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

 

1. Informacje dla Pielęgniarek i Położnych – System Monitorowania Kształcenia

A. Jak założyć konto w systemie SMK

B. Jak zapisać się na kurs

C. Najczęściej zadawane pytania

D. Jak złożyć wniosek o egzamin specjalizacyjny – Elektroniczna KartaKształcenia ( EKK )

2. Informacje dla Organizatorów Kształcenia

A. Podręcznik Użytkownika ( wnioskowanie o akredytacje do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego )

B. Instrukcja dla Organizatorów Kształcenia

C. Obsługa Elekronicznej Karty Kształcenia ( EKK )

3. Infolinia SMK 22/19457,

smk-serwis@csioz.gov.pl